Γ.Σ.Αλμυρού - Αταλάντη 2-1 (βίντεο&φωτογραφίες)

Πολύ σημαντική νίκη στις καθυστερήσεις πήρε ο Γ.Σ.Αλμυρού με 2-1 επί της Αταλάντης, στο στάδιο «Αθ. Ραγάζος» για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Με το τρίποντο οι «κυανόλευκοι» ανέβηκαν στην 7η θέση της κατάταξης και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Οι παίκτες του Αλέξανδρου Κούρτογλου μπήκαν δυνατά στο ματς, είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο 2ο και στο 8ο λεπτό και άνοιξαν το σκορ στο 10'  με κεφαλιά του Δερμιτζάκη μετά από σέντρα του Βαγενά.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν εκμεταλλεύτηκαν τις 2-3 καλές φάσεις για να κάνουν το 2-0 και ισοφαρίστηκαν  στο 80' με πλασέ του Χαϊκάλη.

Ωστόσο, οι κυανόλευκοι κυνήγησαν τη νίκη και στις καθυστερήσεις βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του  Ηλιόπουλου, που κέρδισε ο ίδιος.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Λέτσο, Λάμπος, Αγγελής, Παπακώστας, Κυριάκος, Καναβός, Ζαφειρίδης, Γαρυφαλλόπουλος (71’ Βουρδάκης), Δερμιτζάκης, Βαγενάς, Ηλιόπουλος.
ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Καπετάνος, Μαργαρίτης, Αλ. Μαλισσόβας (81’ Πάππος), Κουτσούμπας, Μακρόπουλος, Λυτάκης, Τσακανίκας (46’ Χαϊκάλης), Αντωνόπουλος (73’ Λαμπρόπουλος), Δουβαράς (73’ Δήμος), Κ. Μαλισσόβας, Κωστίκας.